Az elmúlt egy hét egy nagyon fontos hét volt egyesületünk, illetve számos más érdi jelentőségű küzdősport és harcművészet számára.
Valaminek a vége valami másnak a kezdete: ez motivált minket az elmúlt időszakban.
A régi dojo-nk bezárt, de megkaptuk a kulcsokat az Angyalka utcai teremhez, ami egy régi cukrászüzem volt. Egy hetünk volt ebből dojo-t varázsolni.
Egy olyan dojo-t, ami nemcsak kempo edzéseket, de más stílusokat is képes befogadni, így egy harcművészeti központot kellett kialakítanunk.
Ez a feladat nagyon nehéz és embert próbáló volt.
A zen bu kan kempo harcművészének elvei sokszor a szemünk előtt lebegtek.
A kora reggelente kezdődő munkák és a munkahelyünk után kezdődő munkák mellett az igazán kimerítő az volt, amikor sokszor hajnali 2-ig, 3-ig, de volt példa, hogy hajnali 5-ig dolgoztunk a teremben.
Rengeteg csapattársunk segített létrehozni az álmainkat, nekik nagyon köszönjük itt is.
A végeredmény teljes mértékben magáért beszél.
Van váróterem, ahol két kényelmes kanapé mellett a büszkeségfalunk és stílusalapító mesterünk képei és bölcsességei alatt lehet kávét fogyasztani.
Innen nyílik két öltöző, egy férfi és egy női, illetve külön mosdók és még egy zuhanyzó is.
Rendelkezünk közel 140 négyzetméternyi edzőhellyel, ami tartalmaz egy nagy ketreces rész birkózó szőnyeggel, van egy zsákoló rész, 6 db zsákkal, amit judo tatamival fedtünk le és van egy 4×4-es méretű ringünk is.
Ezen kívül egy kisméretű bordásfalas, tükrös erősítő helyiség is található a teremben.
A belső kialakításon kívül a dojo helyszíne is kiváló: Érd központjában, konkrétan a szívében helyezkedik el. Itt két vasút, az érdi buszpályaudvar, lakótelep, iskolák vannak közel, így az egyik legfrekventáltabb helyen népszerűsíthetjük a zen bu kan kempot Érden.
Tegnap közösen ünnepeltünk edzői közösségünkkel, barátainkkal, családunkkal, ugyanis rögtönöztünk egy csapaton belüli teremnyitó ünnepséget, ahol jó volt látni, mennyire összetartó ez a közösség, amit nem győzünk mindig hangsúlyozni.
Ma délelőtt pedig néhányan összegyűltünk és kipróbáltuk, felavattuk az dojo-t egy demo edzés keretein belül.
Akiknek még egyszer nagyon köszönjük a segítséget:
Szűcs Gábor Andor Gaudia Debreczeni Zsolt Endre Nemes Német Krisztián Urszán Toretto Gergely Várföldi Kati Mihály Várföldi Adri Mészáros Klaudia Kárász Mecseki Dániel Farkas Márk, Gerencsér Emil Máté, Krisztián K Geier Strochmayer Attila Keresztesi András Török Gábor, Péter Mészáros Ádám Tutor
Hamarosan teszünk fel az edzésről, illetve a dojo készítéséről is videókat